Złótów: Sparta Złotów-Łobzonka Wyrzysk 3:2. Zwycięstwo Sparty Złotów [GALERIA]

Jakub Kosecki
Sparta Złotów pokonała na własnym stadionie w rozegranym 25 maja meczu Łobzonkę Wyrzysk 3:2

Rozgrywane w obfitych strugach deszczu spotkanie miało dwie odsłony.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Sparty i kilka dogodnych sytuacji Mateusza Chudzińskiego.

W 8 minucie meczu to właśnie popularny "Chudy" sprokurował rzut karny, którego następnie osobiście zamienił na bramkę.

W 20 minucie meczu ładną akcja popisał się natomiast Karol Jurek. Po indywidualnym rajdzie lewą stroną boiska dośrodkował piłkę do Chudzińskiego, a temu nie pozostało nic innego jak skierowanie futbolówki do pustej bramki.

Pierwsza połowa ze zdecydowanym wskazaniem na Spartę zakończyła się więc prowadzeniem gospodarzy 2:0.

Początek drugiej części spotkania to niemal kopia drugiej bramki dla Sparty. Akcja Jurka lewą stroną boiska, dogranie do Chudzińskiego i celny strzał z najbliższej odległości.

Po 5 min drugiej połowy piłkarze ze Złotowa za sprawą "Chudego" prowadzili więc już 3:0.

W 15 minucie spartanie jednak nieco zaspali w obronie, co skrzętnie wykorzystali piłkarze rywali. Dośrodkowanie z prawej strony boiska zamienili skutecznie strzałem z głowy na bramkę.

Kibice oraz zawodnicy Sparty potraktowali chyba do zdarzenie jako jedynie wypadek przy pracy, nie zauważając jednocześnie zarysowującej się przewagi Łobzonki.

Sytuację pogorszyło dodatkowo wyrzucenie przez sędziego 5 minut później rozgrywającego tego dnia dobre spotkanie Karola Jurka.

Na domiar złego w 25 minucie drugiej połowy niefortunnie w polu karnym interweniował Michał Pińkowski powodując rzut karny, którego goście skutecznie zamienili na bramkę.

Zatem z wyniki 3:0 dla Sparty Złotów zrobiło się nagle niebezpieczne 3:2, a do tego Złotowianie grali w dziesiątkę.

W końcówce spotkania bardzo dobrą zmianę "dał" Grzegorz Kasak, który wybijając piłkę głową z własnej bramki uratował zwycięstwo Sparty.

Zwycięstwo Sparty Złotów, choć zasłużone, to na pewno przysporzyło sporo niepotrzebnych nerwów zarówno kibicom jak i samym zawodnikom.

Cieszy dobra dyspozycja Mateusza Chudzińskiego, który strzelił 3 bramki. Oby tak dalej.