Złotów: Sparta Złotów-UKŻPS Kościan 1:3 [GALERIA[

Jakub Kosecki
Spartanki zdołały wyrwać Kościanowi tylko jednego seta
Spartanki zdołały wyrwać Kościanowi tylko jednego seta KK
2 marca siatkarki Sparty Złotów podejmowały wicelidera III ligi serii A zespół UKŻPS Kościan.

Spartanki przed tym meczem traciły 3 punkty do Kościana i aby się z nim zrównać w tabeli musiały wygrać 3:0 lub 3:1.

Pierwszy set to wyrównana walka punkt za punkt i zasłużone zwycięstwo Sparty 25:22.

Zawodniczki z Kościana nie zamierzały jednak tak łatwo oddać całego meczu i świadome sytuacji w tabeli zaczęły grać coraz szybciej i skuteczniej.

Taka determinacja doprowadziła do tego, iż to właśnie siatkarki z Kościana wygrały dosyć łatwo trzy kolejne sety: 25:15, 25:15 i 25:12.

Sparta Złotów nie wykorzystała więc szansy jaką dawało zwycięstwo i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek tracą do Kościana 6 pkt. i mają już bardzo małe szanse na grę w barażach o II ligę