Złotowska Jedynka w finale XIX Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców

Wanda Bihun
SP
W dniach od 4-5 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Wągrowcu odbył się Finał Wielkopolski w ramach XIX Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców. Wystartowało osiem zespołów, które zwyciężyły w swoich rejonach.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie wylosowała grupę „A”, w której znalazła się wraz z zespołami Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu i Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach. Grupę „B” utworzyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Ostrowa Wielkopolskiego, Szkoły Podstawowej nr 2 w Skórzewie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie.

System rozgrywek obowiązujący w tym turnieju, to każdy z każdym w grupie, następnie dwie drużyny awansują do grupy walczącej o miejsca 1-4, a kolejne dwa zespoły do grupy walczącej o miejsca 5-8. Złotowscy zawodnicy dzielnie walczyli w pierwszym dniu turnieju, niestety zdołali zakwalifikować się do grupy, która w drugim dniu turnieju walczyła o miejsca 5-8. I tu bardzo mile zaskoczyli wszystkich uczestników, bo grupę wygrali i ostatecznie zajęli V miejsce w FINALE WOJEWÓDZKIM XIX IGRZYSK DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW.

SKŁAD DRUŻYNY:

Bazylak Bartosz, Czapski Miłosz, Gwizdowski Daniel, Kamowski Kamil, Lemanowicz Franciszek, Lupa Artur, Manikowski Marcin, Nochowicz Dominik, Oleśkiewicz Aleksander, Onacki Piotr, Stawicki Jakub, Stolarczyk Oliwier, Tkacz Adrian, Maliszewski Maciej.

Medale, puchary i dyplomy oraz wyróżnienia indywidualne wręczali Burmistrz Miasta Wągrowca Krzysztof Poszwa oraz Prezes SZS „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk.