Karol Potapowicz
st. kpt. Piotr Manikowski, KP PSP Złotów
27 sierpnia br. we Włoszech w miejscowości Feltre odbyły się Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegach Ulicznych. Polskę reprezentowała 7- osobowa grupa polskich strażaków wśród których był funkcjonariusz z KP PSP w Złotowie st.kpt. Piotr Manikowski.

Dystans biegu liczył 10 km i został poprowadzony ulicami włoskiego miasta Feltre u podnóża Dolomitów. Funkcjonariusze rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej z podziałem na kategorie wiekowe oraz w klasyfikacji drużynowej.

Na starcie biegu stanęło 95 biegaczy. Trasę biegu tworzyły dwie pętle po 5 km każda, z kilkoma podbiegami. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Reprezentant Polski Damian Noga z KP PSP Staszów. st.kpt. Piotr Manikowski zajął 9 miejsce open a w kat M40 pierwsze miejsce. Polscy strażacy również triumfowali w klasyfikacji drużynowej, zdobyli Puchar Europy.