MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jastrowski Ośrodek Kultury inaugurował rok kulturalny 2020/2021 spektaklem mima Ireneusza Krosnego

Jacek Grzesiak
Jacek Grzesiak
Dzisiaj o godzinie 18.00 dyr. Jastrowskiego Ośrodka Kultury Karolina Frączek wraz z Alicją Awłasewicz otworzyły Roku Kulturalny 2020-2021. Spektaklem otwierającym sezon 2020-2021 był spektakl w wykonaniu aktora, mima – specjalizującego się w pantomimie komicznej znanego z wielu skeczy telewizyjnych Ireneusza Krosnego

Spektakl składał się z dwóch części – części teatralnej podczas której mim Ireneusz Krosny zaprezentował program artystyczny składający się z luźnych scenek, skeczy pantomimicznych – wzbudzających wśród publiczności salwy śmiechu i braw, oraz części drugiej na której artysta jak podobno rzadko, kiedy przemówił do publiczności i poprowadził warsztaty z mowy ciała, oraz odpowiedział na 10 pytań zadanych przez publiczność.

Pytano między innymi o:

Co jest najtrudniejszego w pracy mima.

Na co aktor odpowiedział, że uważa, iż w jego pracy najtrudniejszą częścią jest akt oraz wymyślenie odpowiedniego skeczu i nowego repertuaru zawierającego zrozumiały dla wszystkich widzów przekaz niezawierający słów. Podczas pracy stara się konsekwentnie zapisywać każdy nawet błahy pomysł, który może się potem przydać.

Jak trudne jest przygotowanie do pracy mima od strony fizyczności

Same gesty i techniki raz nauczone nie wymagają późniejszego ćwiczenia, gdyż ciało – tak jak jazdy na rowerze, ich nie zapomina. Za to należy ćwiczyć mięśnie, stawy i ogólną wytrzymałość fizyczną, która niećwiczona z czasem, a zwłaszcza z wiekiem zanika. Na takie treningi mistrz poświęca w tygodniu około 4 godziny nie licząc częstych wyjazdów na pływalnie i jazdy na rowerze.
Wcześniej przygotowywał się do występów ucząc się technik akrobatycznych na AWF-ie
W domu posiada specjalną salkę treningową z lustrami, materacami i siłownią.

Najtrudniejszy występ

Pantomima to teatr i zawsze zależy od warunków zewnętrznych. Najtrudniejsze są występy w miejscach, gdzie poruszają się ludzie, nie ma warunków do skupienia, jest duży hałas, oraz brakuje warunków dla publiczności do dobrego odbioru spektaklu. Najtrudniejsze są też dla niego występy plenerowe.
Zawsze też należy dobrze przygotować się do występów w krajach odmiennych kulturowo, gdyż gesty, które w naszym rejonie kulturowym są oczywiste w innych okręgach mogą oznaczać zupełnie coś innego, a nawet być niebezpieczne dla wykonawcy.

Na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie z mistrzem pamiątkową fotografię, oraz nabyć płyty z jego spektaklami.

Jacek Grzesiak

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto