Podium było blisko. LKS Drogowiec Złotów na Mistrzostwach Wielkopolski Szkółek Kolarskich

Wanda Bihun
Sebastian Gąsiewicz
Podium było blisko. LKS Drogowiec Złotów na Mistrzostwach Wielkopolski Szkółek Kolarskich. W sobotę 27.05. w poznańskich Smochowicach odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkółek Kolarskich na szosie. Złotowską szkółkę reprezentowało dziesięcioro zawodników z klas IV-VI szkół podstawowych.

Pogoda była wyśmienita. Żar słoneczny jednak też był trochę uciążliwy dla młodych adeptów kolarstwa. Rano od godz. 10 zawodnicy startowali w jeździe indywidualnej na czas.
W kategorii chłopców klas IV 9.miejsce zajął Kacper Batko, Brajan Krause był 11., a tuż za nim na 12. pozycji uplasował się Błażej Tomaszczuk.
W kategorii chłopców klas V Mateusz Groszczyk zajął wysokie piąte miejsce, Maksymilian Gąsiewicz był 18, a jako 19. Linię mety przekroczył Michał Ilinicz. W kategorii dziewcząt klas V bardzo dobrze spisały się młode złotowianki : 6 miejsce zajęła Monika Kolanko, 7. Zuzanna Tomaszewska a 8. Zuzanna Gniazdowska. W kategorii chłopców klas VI Mikołaj Manthey został sklasyfikowany na 16.pozycji.
Po przerwie obiadowej, w godzinach popołudniowych rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. W kategorii chłopców klas IV Kacper Batko znacząco poprawił swój wynik z czasówki i przyjechał na 5.miejscu! Błażej Tomaczuk był 9., a 10. ukończył Brajan Krause.
W kategorii chłopców klas V Mateusz Groszczyk walczący o podium przez błąd taktyczny uzyskał 7. Miejsce, jednak jest to dobry wynik. Michał Ilinicz uko ńczył jako 15., a Maksymilian Gąsiewicz po defekcie roweru nie ukończył rywalizacji. W kategorii dziewcząt klas V Monika Kolanko ponownie zajęła 6.miejsce, które jest świetnym wynikiem. Tak samo jak na czasówce Zuzanna Tomaszewska jak i Zuzanna Gniazdowska ukończyły odpowiednio na 7. I 8 miejscu.
W kategorii chłopców klas VI Mikołaj Manthey był 16.