Polonia Jastrowie pokonała Zryw Sypniewo

KULA
9 - 0 pokonała Polonia Jastrowie Zryw Sypniewo w czwartej kolejce II grupy pilskiej A klasy.

Zawodnicy z Jastrowia przez całe spotkanie kontrolowali przebieg gry i ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

Pierwszą bramkę dla Polonii już w piątej minucie spotkania, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzelił Marcin Bąk. Kolejne, jeszcze w pierwszych 45 minutach meczu, zdobywali Błażej Foryś i Radosław Chiliński, który do przerwy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pomimo wysokiego prowadzenia zawodnicy z Jastrowia nie zamierzali zwalniać tempa gry i w drugiej połowie zdobyli jeszcze pięć kolejnych bramek. W tej części spotkania dla Polonii dwukrotnie trafiał Damian Gnieździński i Marcin Bąk, który skompletował hat-tricka. Dziewiątą i ostatnią bramkę w 85 minucie strzelił natomiast Jakub Wiśniewski.

PRZECZYTAJ TEŻ O PRZERWANYM MECZU POLONII W PUCHARZE POLSKI

- Pomimo, że zdawaliśmy sobie sprawę, że drużyna z Sypniewa nie należy do najmocniejszych w lidze to do meczu podeszliśmy w pełni skoncentrowani - mówi Ryszard Ludewicz, trener Polonii. I dodaje, że chociaż z wyniku sobotniego spotkania jest zadowolony to jego piłkarze wciąż muszą poprawić kilka elementów w swojej grze.

W trzech rozegranych do tej pory meczach na boiskach II grupy pilskiej A klasy Polonia zdobyła komplet 9 punktów. Gracze z Jastrowia strzelili też 31 bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

W najbliższą środę, w zaległym meczu pierwszej kolejki, o 17.00 na własnym boisku Polonia zmierzy się z Krajną Sławianowo.