Złotów: Sparta Złotów-Pogoń Łobżenica 0:0. Bezbramkowy remis Sparty z Pogonią [GALERIA]

Jakub Kosecki
Sparta Złotów po nieciekawym meczu zremisowała na własnym stadionie 0:0 z Pogonią Łobżenica.

Przybyli licznie na stadion przy ul. Wioślarskiej kibice liczyli na rehabilitację zawodników Sparty po ostatnim słabym spotkaniu z Lubaszem.

Zaległy mecz rozegrany 25 kwietnia z Łobżenicą miał jednak podobny scenariusz jak ostatni mecz z Radwanem.

W pierwszej połowie zarówno Sparta jak i Pogoń dogodnych sytuacji podbramkowych stworzyły jak na lekarstwo, a do tego, gdy już udało się zbliżyć pod bramkę przeciwnika, raziły dużą nieskutecznością.

Gra toczyła się przeważnie w środkowej części boiska, nie zabrakło złośliwych fauli oraz wielu niecelnych podań.

Jednym słowem po pierwszych 45 minutach kibice byli mocno rozczarowani grą swoich pupili, którzy podobno mają zamiar walczyć o awans do IV ligi.

Druga połowa meczu to bardziej śmiałe ataki spartan i zupełnie nieporadne próby ofensywne Pogoni kończące się strzałami w przysłowiowe "krzaki".

Sporo dynamiki w ataku Sparty wniósł Tomasz Malczewski, który pojawił się na boisku w 20 minucie drugiej części spotkania.

Popularny Marszal w swoim stylu wykonał kilka rajdów prawą stroną boiska dogrywając piłkę do Mateusza Chudzińskiego.

Chudy nie zaliczy jednak chyba tego spotkania do najbardziej udanych. Jego skuteczność w tym meczu pozostawiała wiele do życzenia.

Spotkanie zakończyło się więc podziałem punktów. Sparta przeważała, ale nie potrafiła wykorzystać kilku dogodnych sytuacji.

Zawodnicy zatracili gdzieś dobrą dyspozycję z końcówki rundy jesiennej. Jeśli jednak myślą poważnie o awansie ligę wyżej to muszą ją sobie jak najszybciej przypomnieć.