Święto biegowe w Jastrowiu. Za nami IV Charytatywny Bieg Wolności

Karol Potapowicz
Biegacze i miłośnicy spacerów z kijkami spotkali się 7. sierpnia w Jastrowiu na IV Charytatywnym Biegu Wolności.

Podczas ostatniego dnia X Arena Festiwalu na placu piknikowym odbył się IV Charytatywny Bieg Wolności.
Bieg odbył się w czterech kategoriach: dzieci do lat 10, dzieci powyżej 10 lat, nordic walking oraz bieg główny dla dorosłych. Na starcie biegu głównego pojawiło się 106 uczestników. Trasa liczyła nieco ponad 5 km.

Wśród mężczyzn z czasem 18:17.28 zwyciężył Andrzej Kuśmider z Czaplinka. Drugi na mecie był Grzegorz Woźniak z Krajenki (19:32.56), a trzeci finiszował Ryszard Szacho-Głuchowicz z Sypniewa (20:00.56).

Złoto wśród pań wywalczyła Małgorzata Szabałowska ze Szczecinka (22:08.87), drugie miejsce wybiegała Magdalena Kończak ze Szczecinka (22:27.54), a na miejscu trzecim uplasowała się Paulina Kłundukowska z Tarnówki (23:47.91).

Taki sam dystans do przebycia miało 30 zawodników nordic walking.

Miejsce pierwsze zajął Tadeusz Jakimiec ze Szczecinka (31:47.79), miejsce drugie - Krzysztof Pyrek z Wałcza (32:08.97) oraz miejsce trzecie Wojciech Deja ze Złotowa (35:10.17).

Wśród pań najszybciej na mecie była Monika Knitter z Polanowa (39:44.88), przed Anetą Binger z Sępólna Krajeńskiego (40:44.63), i Joanną Kuklińska z Miroszewa (41:54.66).

IV Bieg Wolności był połączony z akcją charytatywną. Środki uzyskane ze zbiórki przeznaczone zostaną na leczenie podopiecznej Fundacji Złotowianka Karolinki Kot.