Złotowski policjant na podium 31. Międzynarodowego Półmaratonu Signify w Pile

Karol Potapowicz
archiwum prywatne: Rafał Stachowski
W biegu wystartowało 1222 zawodników z Polski i zagranicy, a złotowski mundurowy zajął trzecie miejsce w kategorii policjantów. To nie pierwszy jego sukces.

W Pile, odbył się 31. Międzynarodowy Półmaraton Signify. W imprezie udział wzięło 1222 zawodników z Polski i zagranicy, w tym blisko 40 policjantów z całej Polski.

Puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych policyjnych biegaczy ufundowane zostały przez: Komendanta Szkoły Policji w Pile, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA oraz Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów.

Każdy kto ukończył bieg, na mecie otrzymał medal z sylwetką maratończyka, Piotra Pobłockiego - Mistrza Polski w maratonie w 1999 roku.

Złotowski policjant - st. sierż. Rafał Stachowski w klasyfikacji open, zajął 16 miejsce, a w kategorii policjantów trzecie miejsce, kończąc bieg z czasem 1:17:31. Nie były to jego pierwsze zawody oraz puchar naszego policjanta gdyż dzięki licznym sukcesom zakwalifikował się do Kadry Komendanta Głównego Policji, tym samym reprezentuje w zawodach biegowych służby mundurowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.