MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trudna próba - dla projektów mobilności ZSE w Złotowie

Redakcja
Projekty mobilności w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie zostały poddane ciężkiej próbie. "Z nadzieją patrzymy w przyszłość" - Covid-19 zmienił wszystkie dziedziny życia. Dotknął również realiów szkolnych, przez co wpłynął nie tylko na codzienność szkolną, ale także na dodatkowe zajęcia i na przebieg projektów edukacyjnych.

Projekt POWER

Z nadzieją patrzymy w przyszłość

Covid-19 zmienił wszystkie dziedziny życia. Dotknął również realiów szkolnych, przez co wpłynął nie tylko na codzienność szkolną, ale także na dodatkowe zajęcia i na przebieg projektów edukacyjnych. Od wielu lat realizowane z sukcesem projekty mobilności w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie zostały poddane ciężkiej próbie. Po raz pierwszy, stawiając nade wszystko bezpieczeństwo uczniów, wyjazdy na praktykę zagraniczną zostały przesunięte na kolejny rok szkolny.

Stanęliśmy przed wyzwaniem zorganizowania mobilności trzech grup wyjazdowych (łącznie 50 osób) w czasie, który również stoi pod znakiem pandemii. Pomimo niesprzyjających warunków nie poddajemy się i nie tracimy nadziei na realizację praktyk zagranicznych w sycylijskiej Barcellonie, hiszpańskiej Maladze oraz stolicy Portugalii- Lizbonie.
Ze względu na przesunięcie wyjazdów na praktyki zagraniczne konieczne było ponowne przeprowadzenie procesu rekrutacji, w tym rekrutacji uzupełniającej. Od połowy listopada wznowiliśmy zajęcia przygotowawcze tym razem w formie zdalnej. Nauka online języka włoskiego, języka angielskiego, zajęcia kulturowe o Hiszpanii i Portugalii oraz przygotowanie dokumentów aplikacyjnych w języku angielskim stanowią nie lada wyzwanie.

Jesteśmy przekonani, że zdalne nauczanie nie będzie trwało wiecznie, a umiejętności zawodowe, które muszą być nabywane w praktyce młodzież naszej szkoły będzie mogą zdobyć za granicą. Projekt Postaw na Doświadczenie Zawodowe realizowany jest w ramach programu Power Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

Foto, info ZSE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto